Jesteś w
Strona Główna > Technologia HP > Big, green and beautiful – Savoir Faire / HP Latex [lektor PL]

Big, green and beautiful – Savoir Faire / HP Latex [lektor PL]

Film przygotowany przez Savoir Faire (wideoblog firmy HP), w którym autorzy starają się pokazywać najnowsze innowacje oraz to w jaki sposób mogą mieć wpływ na funkcjonowanie firm.
Do studia filmowego został zaproszony François Martin, dyrektor ds. światowego marketingu w Segmencie Rozwiązań Graficznych HP. Razem poprowadzą rozmowę na temat innowacji dotyczących druku, które są istotne dla widzów wideobloga.

Drukarki HP Latex w istotny sposób wpłynęły na branżę LFP na całym świecie. Świadczy o tym fakt sprzedanych drukarek – około 30 tysięcy. Przełom nastąpił w momencie gdy jakość druku lateksowego osiągnęła lepszy poziom od druku tuszami na bazie rozpuszczalników.

HP przez cały czas dokonuje istotnych inwestycji w technologię, w to w jaki sposób sprawić, by rzeczy z pozoru niemożliwe stały się możliwe. Firma HP sprawdzała ograniczenia dla tuszy na bazie rozpuszczalników w druku solwentowym i znalazła inne rozwiązanie. W chwili, gdy udało się przełamać barierę jakości rozpuszczalników solwentowych nastąpiła prawdziwa rewolucja. Dzisiaj decyzje o wyborze odpowiedniej drukarki stały się łatwiejsze, wręcz oczywiste.

Jeśli chodzi o właściwości ekologiczne technologii lateksowej HP, to niektóre z rozwiązań mają decydujące znaczenie, szczególnie w aplikacjach indoor. Dotyczy to firm operujących w obszarze dekoracji. W porównaniu z drukarkami solwentowymi technologia HP Latex wygląda zdecydowanie lepiej. Rozpuszczalniki zastosowane w drukarkach solwentowych są nie tylko szkodliwe dla środowiska, ale również dla samych operatorów. Podczas, gdy Światowa Organizacja Zdrowia mówi nam, żebyśmy ograniczyli spożycie mięsa, powinni również uświadamiać nam fakt, że należy ograniczyć stosowanie rozpuszczalników solwentowych, dla własnego zdrowia.

Do Góry
[Wow-Modal-Windows id=1]