Jesteś w
Strona Główna > Technologia HP > HP Latex R – druk na sztywnych podłożach

HP Latex R – druk na sztywnych podłożach

Przełomowa i innowacyjna technologia HP White Latex Ink zapewnia połączenie najbardziej błyszczących odcieni bieli z dynamicznymi kolorami podczas drukowania na sztywnych materiałach.

Informacje podstawowe:

  • Pierwsza prawdziwa hybrydowa technologia HP Latex oferująca wydruk zarówno na materiałach elastycznych jak i sztywnych przy użyciu tuszów HP Latex
  • Wykorzystanie białego tuszu HP White Latex Ink stanowiącego przełom w branży
  • Pierwsze rozwiązanie umożliwiające wytwarzanie całkowicie bezwonnych wydruków na materiałach elastycznych i sztywnych przy użyciu przyjaznych dla środowiska tuszów wodnych HP Latex
  • Umożliwia dostawcom usług poligraficznych poszerzać swoją ofertę i zdobywać nowe rynki

HP Latex R to jest to pierwsza technologia umożliwiająca drukowanie na materiałach elastycznych i sztywnych przy użyciu tuszów HP Latex. Seria HP Latex R wnosi do świata drukowania na sztywnych materiałach bardzo żywe kolory i toruje drogę dla nowych możliwości zastosowania białego tuszu poprzez wprowadzenie innowacyjnego rozwiązania HP Latex White Ink.

Oferująca pojedynczy zestaw sześciu kolorów technologia serii HP Latex R zapewnia bezprecedensową jakość z zachowaniem wysokiej szybkości drukowania i jest pierwszą prawdziwą hybrydową technologią lateksową łączącą w sobie słynne możliwości HP Latex tj. drukowania na materiałach elastycznych z możliwościami drukowania na materiałach sztywnych.

Seria >HP Latex R wnosi niespotykaną wcześniej jakość dla szerokiej gamy sztywnych materiałów, jak np. tworzywa piankowe, pianka PVC, tektura, polipropylen żłobkowany, stałe tworzywa sztuczne, aluminium, drewno i szkło i wiele innych. W odróżnieniu od technologii drukowania UV, która tworzy grube warstwy tuszu całkowicie pokrywające materiał i wymagające czasu na wyschnięcie, lateksowe tusze HP na bazie wody zachowują wygląd i strukturę medium, a także zapewniają bezwonne wydruki będące bezpiecznymi zarówno dla środowiska jak i operatora.

„Technologia serii HP Latex R jest znaczącą ze względu na ustanowienie nowych standardów w branży dla jakości umożliwiając dostawcom usług poligraficznych produkować wydruki o nadzwyczajnej jakości na materiałach sztywnych i elastycznych”, powiedział Santi Morera, dyrektor globalny i kierownik naczelny Graphic Solutions Business, HP Inc. „Nasi klienci mogą poszerzyć swoją ofertę o wysoce efektywne zastosowania, jak również tworzyć świeże i kreatywne pomysły oraz koncepcje dla reklamy zewnętrznej zapewniając tym samym większą wartość dla użytkowników końcowych”.

Zmagając się z jednym z największych ograniczeń w branży drukowania technologia HP White Latex Ink oferuje innowacyjny system, który umożliwia zawrócenie do obiegu białego tuszu, zarówno w systemie podawania tuszu, jak i na głowicy drukującej, w celu uniknięcia osadzania się tuszu. Technologia dysponuje również unikalnym systemem przechowywania tuszu, gdy ten nie jest używany, połączonym z funkcją automatycznego wstrząsania dla zminimalizowania ilości odpadów. Po raz pierwszy innowacyjna technologia HP White Latex Ink dostarcza błyszczącą, wysokiej jakości „prawdziwą biel”, która nie żółknie wraz z upływem czasu jak tradycyjne białe tusze na bazie UV.

„Biały tusz stanowił poważny problem dla branży. Tradycyjnie wykorzystuje on większe i cięższe cząsteczki pigmentu, które często zatykają głowice drukujące lub matowe mieszanki oddzielają się od siebie i osadzają się na dnie zbiornika na tusz. Fizyczne wstrząsanie zbiorników było często niezbędnym i jedynym rozwiązaniem”, powiedział Thom Brown, główny specjalista ds. tuszów w HP. „Dzięki zainwestowaniu przez HP w innowację z dziedziny chemii i inżynierii biały tusz z serii HP Latex R stanowi przełom w branży”.

Seria HP Latex R będzie dostępna w trzecim kwartale 2018 r., a jej pełny debiut w branży jest planowany w maju podczas targów FESPA w Berlinie, w Niemczech – czytaj więcej tutaj.

Do Góry
[Wow-Modal-Windows id=1]