Jesteś w
Strona Główna > Urządzenia > II tydzień Open October z MATIC, HP i materiałami Aurich Textilien

II tydzień Open October z MATIC, HP i materiałami Aurich Textilien

W II tygodniu Open October organizowanego przez Integart zaprezentowano tkaniny Aurich Textilien (więcej informacji) przeznaczone do bezpośredniego zadruku w technologii HP Latex oraz zaawansowane urządzenia post-finishingowe. Ich dostawcą była firma Softplast – oficjalny dystrybutor urządzeń MATIC w Polsce. Taka formuła spotkań w ramach miesiąca otwartego była wynikiem zawiązania współpracy pomiędzy firmami HP oraz MATIC.

Wszyscy uczestnicy mieli okazję zobaczyć w akcji automat szyjący MATIC Cronos Ultimate należący do produktów najwyższej półki w portfolio MATIC. Urządzenie jest w pełni automatyczne, szybkie i niezwykle dokładne, co przekłada się bezpośrednio na zmniejszenie kosztów produkcji. Cronos Ultimate dedykowany jest do wielu aplikacji m.in. do wyszywania takich elementów jak kedr płaski (aplikacje montowane w aluramach), rzepy, taśmy wzmacniające oraz zszywania podwójnych zawinięć lub tworzenia takich elementów jak kieszenie.

Ponadto odwiedzający mieli okazję poznać materiały marki Aurich Textilien. Tekstylia te posiadają specjalną aperturę pozwalającą na uzyskanie mniejszej ścieralności tuszu oraz coatingu. Ciekawostką jest to, że coating nie jest nanoszony powierzchniowo, ale cały materiał jest „kąpany” w aperturze. Dzięki takiej technologii produkcji tusz lateksowy nie tylko lepiej osiada na powierzchni, ale też lepiej penetruje tkaninę, co finalnie przekłada się na trwałość zadrukowanej aplikacji. Do druku w technologii HP Latex są produkty Supernova, Digipanorama, Digicompetition oraz Digifascination. Poparte jest to stosownym certyfikatem.

Do Góry
[Wow-Modal-Windows id=1]