Jesteś w
Strona Główna > Car Wrapping - Auto Folie > 3M Car Wrap Convention 2016 – nowości w car wrappingu

3M Car Wrap Convention 2016 – nowości w car wrappingu

W dniu 11 kwietnia 2016 w jednej z podwarszawskich miejscowości 3M zorganizowało specjalne spotkanie poświęcone polskiemu car wrappingowi, podczas którego eksperci z branży, trenerzy oraz przedstawiciele niemal 20 firm mogli wymienić doświadczenia i porozmawiać na temat rozwiązań a także rozwoju car wrappingu w Polsce.

Firma 3M podczas spotkania ogłosiła m.in. informację o przejęciu producenta systemu Knifeless Tape (link), który gwarantuje zachowanie maksymalnego bezpieczeństwa podczas cięcia folii. Ponadto zaprezentowano nowość w ofercie firmy 3M – folię Wrap Film z serii 1380 (link).

Nowa folia to odpowiedź na rosnące wymagania aplikatorów, którym zależy na produkcie pozwalającym na aplikację w najgłębszych przetłoczeniach i zapewniającym doskonałe pozycjonowanie i repozycjonowanie. Nowy produkt to ulepszona wersja folii z serii 1080, dzięki której na zeszłorocznych targach Moto-Show w Krakowie udało się ustanowić nowy rekord Guinnessa w najszybszej zmianie koloru auta – powiedziała Martyna Taczanowska z działu Commercial Solutions w 3M Poland.

520x220px_news-page
Nowa generacja folii samochodowych 3M Wrap Film Series 1380 już wkrótce w ofercie Integart

Podczas wydarzenia goście mieli okazję poznać, znanego z pobicia rekordu Guinessa, aplikatora Rafała Żmudę. Otwarcie The Wrap Center (pierwszego centrum szkoleniowego firmy 3M na Europę Środkowo-Wschodnią) odbyło się z jego udziałem. Rafał jest jednym z najpopularniejszych aplikatorów, nie tylko w kraju ale i za granicą. Swoją popularność zawdzięcza oczywiście niezwykłym zdolnościom w dziedzinie car wrappingu. Uczestniczy mogli wysłuchać jego przemówienia na temat zalet car wrappingu:

Całkowita zmiana koloru pojazdu nie świadczy o kaprysie użytkownika auta, ale o pewnym prestiżu. To proces odwracalny, całkowicie bezpieczny dla oryginalnego lakieru samochodu, a szeroki wachlarz kolorystyczny folii daje wręcz nieograniczone możliwości kombinacji i dostosowania koloru auta do indywidualnych potrzeb. Cieszy mnie, że coraz więcej osób w Polsce. dowiaduje się czym jest car wrapping i czym różni się od tradycyjnych form zmiany koloru auta, takich jak np. lakierowanie. – powiedział Rafał Żmuda, certyfikowany trener z programu 3M Endorsed Vehicle Graphics Installer, właściciel firmy WRAPTOR.

Podczas wydarzenia goszczono także dwóch znakomitych zagranicznych gości, którzy w swojej codziennej pracy zawodowej związani są z aplikacją folii. Pierwszy z nich – Marcio Oliveira – to szkoleniowiec, będący w branży folii samochodowych do zmiany koloru od ponad 30 lat. Drugi – Mike Smith (Global Portfolio Manager) to osoba na co dzień odpowiedzialna za gamę produktów 3M stosowanych w car wrappingu.

Źródło: 3M Centrum Inspiracji

Sprawdź także:

Do Góry
[Wow-Modal-Windows id=1]