Jesteś w
Strona Główna > Technologia HP > Azpro potentatem dzięki HP Latex i HP Scitex

Azpro potentatem dzięki HP Latex i HP Scitex

Firmę Azpro założona została w 2004 r. Na początku firma funkcjonowała w domu właściciela – Chrisa Prenovosta, ale szybko przekształciła się w prawdziwego giganta swojej branży. Obecnie zatrudnia blisko 100 osób a drukarnia ma powierzchnię około 3000 m2. Swój sukces Azpro zawdzięcza zainwestowaniu w nowoczesne technologie: HP Latex oraz HP Scitex. Dzięki technologii druku cyfrowego firma mogła rozpocząć realizację niskonakładowych produkcji i jednocześnie utrzymać wysoki próg rentowności. Zaowocowało to napływem wielu zamówień co pozwoliło rozwinąć się firmie w bardzo szybkim czasie.

Usługi Azpro mają zasięg ogólnokrajowy (USA), a drukowane przez nich materiały można znaleźć wszędzie: od Nowego Jorku po Hawaje. Z założenia firma chciała, aby ich projekty wyróżniały się na tle konkurencji. Wtedy klienci poczują się wyjątkowo i będą zadowoleni. Ta hipoteza okazała się trafna a inwestycja w nowoczesny sprzęt LFP firmy HP okazała się strzałem w dziesiątkę.

W firmie używanych jest w sumie siedem różnych drukarek HP: dwie drukarki HP latex 3000 (obecnie na każdej z nich drukowane jest od 4500 do 6500 m2 materiałów miesięcznie) oraz HP Scitex 11000 (więcej informacji tutaj). Dzięki tej ostatniej maszynie Azpro jest w stanie drukować naprawdę szybko. Model 11000 ma niesamowite moce przerobowe: drukuje aż do 600 m2 materiałów na godzinę, co znacznie zwiększa wydajność drukarni i pozwala wygenerować większy zysk.

Model 11000 umożliwia drukowanie na różnych podłożach od tektury, przez tworzywa PP, po płyty piankowo-kartonowe. Dzięki temu firma zdobyła wielu nowych klientów. Ponadto kontrahentom podoba się, że mogą składać mniejsze zamówienia. Wcześniej wydruki były opłacalne przy nakładach rzędu 1000 sztuk i większych. Azpro dzięki technologii HP Scitex jest w stanie zaoferować te same ceny przy znacznie krótszych seriach.

Zakup sprzętu HP umożliwił Azpro nawiązanie współpracy z klientami, którzy do tej pory byli dla nich nieosiągalni. Przykładów jest naprawdę wiele. O kilku z nich opowie w filmie właściciel firmy Chris Prenovost.

Do Góry
[Wow-Modal-Windows id=1]