Jesteś w
Strona Główna > Car Wrapping - Auto Folie > Czym jest technologia FLITE i w jaki sposób usprawnia ona oklejanie

Czym jest technologia FLITE i w jaki sposób usprawnia ona oklejanie

Technologia Arlon FLITE to nowość i prawdopodobnie najlepsze rozwiązanie z jakim aplikatorzy mieli dotychczas do czynienia.

Technologia FLITE to technologia obniżonej przyczepności, dzięki której grafika unosi się nad powierzchnią, dopóki nie zostanie do niej dociśnięta. Rozdzielenie podkładu od folii jest niezwykle proste. Dzięki technologii obniżonej przyczepności FLITE, duże grafiki można z łatwością przesuwać, odklejać i zmieniać ich położenie. Dzięki tym cechom oklejaniem może zająć się jedna osoba. Nawet jeżeli grafika zostanie już nałożona, można znów ją odkleić. Wystarczy dokładnie dociskać folię, by upewnić się, że przylega ona do całej powierzchni. Potrzeba krótkiego czasu, aby klej stworzył silne wiązanie z powierzchnią. Klej szybko wiąże, więc grafika nie zmienia swojego położenia.

Pierwsze co można zauważyć, to fakt, że warstwa klejąca ma niewielką siłę. Więc jak przylega ona do powierzchni? Oto rozwiązanie zagadki w jaki sposób warstwa klejąca reaguje z powierzchnią. Dociskając ją, warstwa klejąca kurczy się reagując z powierzchnią. Po jakimś czasie lub wygrzaniu, warstwa klejąca kurczy się jeszcze bardziej tym samym mocniej przylegając. Patrząc z bliska można zauważyć, że powierzchnia klejąca jest matowa przed jej zastosowaniem.

Technologia FLITE to niesamowita innowacja. Dzięki niej folię można przesuwać, odklejać i zmieniać jej położenie, a co za tym idzie – ponownie ją dokleić. W rezultacie nałożona grafika będzie dokładnie przylegać.

Gdy raz zdecydujecie się na wykorzystanie technologii Arlon FLITE (np. folii Arlon SLX Cast Wrap), stanie się ona stałym elementem Waszej pracy. Jeżeli jesteś początkującym aplikatorem, pomoże Ci ona samodzielnie wykonać pracę. Jeżeli jesteś doświadczonym instalatorom pomoże Ci ona wykonać pracę jeszcze szybciej. Ta technologia to nie tylko usuwanie powietrza – to coś znacznie więcej.

Do Góry
[Wow-Modal-Windows id=1]