Jesteś w
Strona Główna > Urządzenia > Folie, papiery i paski magnetyczne Magnaflex w praktyce

Folie, papiery i paski magnetyczne Magnaflex w praktyce

logo magnaflexMagnaflex to jedna z najbardziej popularnych linii produktów o zdolnościach magnetycznych na polskim rynku. Obecna w portfolio Integartu od 1995, przekonała do siebie niezliczone grono Klientów. To dlatego klienci mówiąc „folia magnetyczna” mają na myśli Magnaflex. Obecnie na rynku znajdują się trzy specjalistyczne produkty, których zastosowania (także te nietypowe) omówimy w niniejszym artykule.

Folia magnetyczna

Do najpopularniejszym produktów na rynku należą niewątpliwie folie magnetyczne (link). Charakteryzują się wysoką elastycznością. Wybrane rodzaje folii doskonale nadają się do zadruku w technologii m.in. HP Latex czy HP Scitex. Folia spełnia swoje zadania w zastosowaniach typu indoor oraz w aplikacjach instalowanych na zewnątrz.

Technologia produkcji folii magnetycznej opiera się na kompozycji ferromagnetycznego proszku z gumą syntetyczną, który laminowany jest następnie warstwą PVC. Media tego typu charakteryzują się elastycznością, która utrzymuje się także w niższych temperaturach a wysoki poziom siły magnetycznej utrzymuje się także podczas wyginania.

Kluczowymi atutami produktów wykonanych na bazie tej folii jest szybkość i łatwość montażu oraz demontażu a także możliwość docinania przy użyciu prostych narzędzi jak gilotyna, nożyczki czy skalpel. Wiele firm wycina bardziej skomplikowane wzory w większej ilości egzemplarzy przy użyciu bardziej zaawansowanych technologii. Doskonałym przykładem takiego nowoczesnego urządzenia jest stołowy ploter tnący ZUND (filmik poniżej) będący w ofercie firmy Integart.

Popularne zastosowanie tego produktu to reklamy umieszczane na metalowych częściach karoserii samochodów, które pełnią funkcję skutecznego przekazu komunikatu. Jedyne o czym należy pamiętać podczas eksploatacji na zewnątrz, aby dwa razy w tygodniu przecierać warstwę przylegającą, osuszając gromadzącą się kondensację pary wodnej.

Użyteczność tych produktów jest o wiele większa, folia magnetyczna sprawdza się doskonale w zastosowaniach informacyjnych (tablice) czy drobniejszych gadżetach reklamowych jak np. magnesy na lodówki, kalendarzyki, wizytówki, puzzle magnetyczne, zakładki do książek. Emblematy magnetyczne są doskonałym i bardzo atrakcyjnym nośnikiem reklamy. Dzięki elastyczności folii mogą przybierać dowolne kształty i wymiary według potrzeb Klientów, mogą być wykorzystywane wielokrotnie w dowolnym miejscu i czasie.

Na uwagę zasługuje zastosowanie folii magnetycznych jako podłoża pod układanie tapet. Stosuje się je wszędzie tam, gdzie do zmiany ekspozycji dochodzi stosunkowo często np. w sklepach. Pracownik sklepu bez wiedzy specjalistycznej i specjalnych umiejętności jest w stanie samodzielnie dokonać zmiany aranżacji. Łatwość z jaką dokonuje się wymiany tapet magnetycznych zaprezentowano na poniższym filmie.

Ściany magnetyczne są tym rozwiązaniem, na które należy zwrócić szczególną uwagę. Możliwość zmiany ekspozycji w krótkim czasie, personalizowanie jej na dowolne sposoby i mnogość rozwiązań to przewaga tego pomysłu nad tradycyjnymi aplikacjami, zwłaszcza w rozwiązaniach komercyjnych, gdzie czas, szybkość zmian i łatwość aplikacji mają bardzo duże znaczenie. Ścianki magnetyczne znajdują swoje miejsce m.in. w ekspozycjach sklepowych, promocjach produktu. Dodatkowo mogą pełnić funkcję dydaktyczną i edukacyjną zainstalowane w szkołach czy przedszkolach. Dzieci kochają je pod warunkiem, że projekt graficzny jak i elementy do umieszczania na tablicy trafią w ich gust.

Poniżej prezentujemy przykładową, zasługującą na uwagę propozycję realizacji.

Steel Paper / Papier Stalowy

Zwany także potocznie papierem stalowym (link do oferty tutaj), zdolności magnetycznych nie posiada. W jego strukturze obecne są drobinki metalu. Papier wykorzystywany jest m.in. do aplikacji na ściankach magnetycznych. Papier jest bardzo cienki i w porównaniu z folią magnetyczną o wiele tańszy. Doskonale drukowalny (także w wysokiej rozdzielczości) różnymi technologiami od latexu, UV po solwent. Łatwa i szybka instalacja/deinstalacja na podłożach magnetycznych sprawia, że jest to doskonały produkt branży reklamowej. Powszechnie stosowany we wnętrzach pomieszczeń.

Taśmy magnetyczne (paski)

Elastyczny materiał o zdolnościach magnetycznych oferowany w postaci taśmy. Spód pokryty jest warstwą samoprzylepną. Dokładne wymiary pasków są wynikiem stosowanej technologii produkcji (ekstrudowane). Paski łatwo się konfekcjonuje oraz aplikuje na łukach. Ten produkt można wykorzystać do tworzenia większych powierzchni magnetycznych (klejąc krawędziowo), na które można aplikować tapety z papieru stalowego lub folię magnetyczną. Doskonale sprawdza się w mocowaniu mniejszych przedmiotów (np. kalendarzy) na ścianie lub łatwo wymienialnych etykiet na półkach magazynowych czy sklepowych.

Do Góry
[Wow-Modal-Windows id=1]