Jesteś w
Strona Główna > Technologia HP > Karim Rashid i technologia HP Latex

Karim Rashid i technologia HP Latex

Karim Rashid to jeden z najpopularniejszych designerów naszego pokolenia. Jego portfolio to ponad 2500 zrealizowanych projektów w zakresie aranżacji wnętrz. Wszystkie jego projekty charakteryzuje niezwykła prostota i wysoka funkcjonalność.

W prezentowanym filmie projektant opowiada o pracach nad projektem HP Lounge, gdzie zdecydował się wykorzystać wszystkie możliwości materiałów i mediów, na których drukują urządzenia HP Latex. Stworzone zostało całe pomieszczenie – podłogi, ściany, sufit oraz elementy wyposażenia i dodatki.

Zdaniem Rashida popularność druku cyfrowego będzie rosła wśród projektantów. Ten trend z pewnością długo się utrzyma, ponieważ ta technologia daje znaczne możliwości personalizacji. W dodatku rezultaty można zobaczyć bardzo szybko. Jest to nieocenione zwłaszcza jeśli jest się projektantem wnętrz czy chociażby tkanin lub tapet. Ta technologia jest naprawdę piękna: bardzo zmienia pracę projektantów, umożliwiła wprowadzenie nowych radykalnych pomysłów, po prostu przesuwa granice.

Technologia HP, którą Rashid wykorzystuje od wielu lat, i jej zasadniczy element – czyli ekologiczne tusze rozpuszczalne w wodzie, jest dziś tak naprawdę koniecznością. Zdaniem projektanta nie mamy innego wyjścia jak stosować tą technologię, ponieważ musimy robić wszystko, by świat był lepszy.

W filmie Karim wypowiada się także na temat najnowszych trendów, które dotyczą przede wszystkim kolorów. Fenomenalne jest to, że możemy wydrukować ich gamę w ilości niemal dwóch milionów. Jego zdaniem to właśnie kolory stają się krokiem naprzód, dzięki któremu świat się zmienia i jednocześnie staje się bardziej otwarty na barwy.

Do Góry
[Wow-Modal-Windows id=1]