Jesteś w
Strona Główna > Technologia HP > HP Latex – oklejanie pojazdów i przedmiotów

HP Latex – oklejanie pojazdów i przedmiotów

Roman Barba – inżynier firmy HP zajmujący się na co dzień promocją technologii HP Latex. W prezentowanym filmie prezentuje informacje na temat oklejania z użyciem folii zadrukowanych w technologii HP Latex. Poruszane będą zarówno kwestie oklejania pojazdów, ścian jak i wszelkiego rodzaju mniejszych obiektów.

W wrappingu wykorzystuje się specjalne folie samoprzylepne tj. cienkie filmy winylowe. Produkty tego typu posiadają wiele udogodnień, które sprawiają, że ich aplikacja jest na prawdę prosta. Folie wrappingowe doskonale reagują na ciepło i dobrze przyczepiają się do podłoża. Testowa folia zostanie zadrukowana przy użyciu drukarki HP Latex, a następnie poddana zostanie laminacji. Laminacja pozwoli na jeszcze lepsze zabezpieczenie druku przed uszkodzeniami fizycznymi a także promieniowaniem UV.

HP Latex to wspaniała technologia do oklejania, która posiada dwie zasadnicze zalety. Pierwsza dotyczy druku, druga aplikacji. Po pierwsze cokolwiek wychodzi z drukarki, jest od razu suche. W odróżnieniu od innych technologii, takich jak solwent, gdzie wydruki muszą dosychać przynajmniej przez jeden dzień, wydruki wykonane w technologii HP Latex można poddać natychmiastowej laminacji. Ten czas niezbędny jest po to, aby cały solwent wyparował i nie wchodził w reakcję z warstwą laminatu. Po drugie: wielką zaletą, którą docenią instalatorzy, jest fakt, że aplikacje powstałe z użyciem HP Latex są bardzo elastyczne. Tusze HP Latex powstają na bazie wody dlatego zadruk nie wpływa na sam materiał i nie powoduje zmian w jego strukturze. Technologia HP Latex zachowuje naturalne właściwości materiałów winylowych, sprawiając, ze są łatwiejsze do aplikacji.

W filmie Roman przeprowadzi bardzo ciekawy test, który pokaże jak elastyczne są atramenty HP Latex w połączeniu z tego typu podłożami. To jest naprawdę ekscytujące.

Do Góry
[Wow-Modal-Windows id=1]