Jesteś w
Strona Główna > Technologia HP > Success Story with HP Latex – CLEVAIR‬

Success Story with HP Latex – CLEVAIR‬

W prezentowanym filmie Maciej Bazyl z firmy CLEVAIR opowiada o stosowanej technologii HP Latex. Pierwszy kontakt z drukarkami lateksowymi HP nastąpił na targach RemaDays 2015. Poszukiwano wtedy drukarki, która spełni oczekiwania odnośnie drukowania na dmuchanych figurach takich jak bramy, balony reklamowe czy figury niestandardowe: np. atrapy produktów czy budynków wykonane w skali (nawet tak skomplikowanych brył jak pokazany w filmie Budynku Sejmu RP).

Maciej Bazyl opowiada na temat przebiegu procesu produkcyjnego, który rozpoczyna się od stworzenia projektu przez grafika komputerowego. Następnie gotowe tekstury przenoszone na modele do wykroju. Tak powstałe elementy przesyłane są następnie na drukarkę HP Latex 370. W ostatnich etapach następuje ich wycinanie oraz zszywanie.

Jednym z przykładów zastosowania HP Latex pokazanym w filmie było wyprodukowanie w tej technologii modelu drukarki dmuchanej w skali 200%. Figura dmuchana została przygotowana dla naszej firmy na targi RemaDays 2016 jako nietypowy gadżet reklamowy. Gotowy produkt miał 3,5 metra wysokości i aż 8 metrów długości.

„Dzięki HP Latex jesteśmy w stanie osiągnąć doskonałe odwzorowanie kolorów” – Mówi Maciej Bazyl. To co zostanie zaprojektowane przez grafików łatwo jest przełożyć na figurę. Zadruk jest wytrzymały na warunki atmosferyczne (wysokie i niskie temperatury oraz intensywne promieniowanie UV). Dodatkowym atutem jest rozciągliwość wydruku, która nie jest bez znaczenia przy produkcji figur dmuchanych. Gotowy wydruk nie kruszy się i nie odpada podczas eksploatacji.

Technologia HP Latex jest w pełni ekologiczna i doskonale wpisuje się w nurt społecznej odpowiedzialności biznesu, który jest obecnie istotny dla wielu firm.

Tomasz Melzacki – Integart: „Firma CLEVAIR postawiła nam duże wyzwanie w postaci zadruku niestandardowych materiałów. Wraz z naszymi technikami udowodniliśmy, że technologia HP Latex jest w stanie sprostać nieszablonowym aplikacjom.”

Do Góry
[Wow-Modal-Windows id=1]