Jesteś w
Strona Główna > Car Wrapping - Auto Folie > Arlon Graphics – producentów folii winylowych

Arlon Graphics – producentów folii winylowych

Firma Arlon Graphics została założona w roku 1958 i jest jednym z najbardziej doświadczonych producentów folii winylowych na świecie. Początki firmy związane są z wytwarzaniem ozdobnych pasów i samoprzylepnych na samochody, które Jim Welsh produkował w małym zakładzie w południowej Kalifornii. Arlon była jednym z pierwszych producentów folii winylowej w technologii CAD/CAM. Dziś, jako jedna z niewielu firm, produkuje naklejki z odlewanej folii winylowej do produkcji oznakowań oraz do oklejania samochodów.

Firma Arlon, mająca swoją siedzibę w południowej Kalifornii, może się pochwalić ponad 25 tysiącami m2 powierzchni produkcyjnej i magazynowej. Posiada również oddziały na całym świecie – w Indiach, Australii, Ameryce Południowej, Wielkiej Brytanii, Holandii, Niemczech i w Ameryce Północnej – w Los Angeles, Cincinnati i Toronto. Jest uznawana za światowego eksperta w dziedzinie oznakowań kolorowych i samoprzylepnych z wylewanej folii winylowej na pojazdy. Produkuje także szeroką gamę polimerowych i monomerowych samoprzylepnych folii winylowych, stosowanych w budynkach i na zewnątrz. Arlon jest światowym liderem w dziedzinie tworzenia identyfikacji wizualnej i flotowej firm. Wśród jej klientów jest wiele znanych międzynarodowych marek. Arlon ma znaczący udział w branży ozdobnych naklejek na opakowania i jest głównym dostawcą materiałów wylewanej z folii winylowej dla branży pojazdów rekreacyjnych w Stanach Zjednoczonych, największego rynku pojazdów rekreacyjnych na świecie.

W lutym, 2011 roku firma Arlon została przejęta przez wiodącą firmę specjalizującą się w powlekaniu i laminowaniu – FLEXCon. Połączone przedsiębiorstwo zatrudnia ponad 1200 pracowników na całym świecie, co sprawia, że jest jedną z największych firm zajmujących się powlekaniem materiałów samoprzylepnych. Pod kierownictwem FLEXCon firma Arlon zaczęła inwestować znaczne sumy w sprzęt i infrastrukturę, by sprostać rosnącemu popytowi na nasze folie. W czasie, gdy gospodarka światowa przeżywa kryzys, firma Arlon zainwestowała ponad 25 milionów dolarów, by zwiększyć swoją wydajność. Dzięki tym inwestycjom Arlon może wykorzystać lata swojego doświadczenia do tworzenia nowych przełomowych produktów. To właśnie dzięki tym innowacjom Arlon jest dziś jedną z prężniej rozwijających się marek folii winylowych na świecie.

Do Góry
[Wow-Modal-Windows id=1]