Jesteś w
Strona Główna > Urządzenia > Dlaczego warto postawić na ploter tnący Zund G3

Dlaczego warto postawić na ploter tnący Zund G3

Zünd G3 to wytrzymały, wielomodułowy ploter tnąco-frezujący przeznaczony do pracy w trybie ciągłym. Jest dostępny w dziesięciu rozmiarach i obsługuje materiały o szerokości od 1,3 do 3,2m i długości od 1,6 do 3,2m. W niniejszym filmie przedstawiamy szeroki wybór narzędzi i opcji, za pomocą których można konfigurować ploter.

Wszystkie moduły G3 można w przyszłości aktualizować do nowych wersji. Dzięki dostępnym modułom, narzędziom i funkcjom ploter Zünd G3 jest liderem na rynku wielofunkcyjnych wycinarek, oferując najszerszy zakres obsługiwanych materiałów i opcji. Przewidywana żywotność plotera to minimum 15 lat, a jego poszczególne moduły można dostosowywać do aktualnych potrzeb, nie rezygnując z możliwości dalszego ulepszania sprzętu.

Ploter G3 zaprojektowano tak, by mógł rozwijać się wraz z twoją firmą. Ergonomicznie zaprojektowana stacja robocza jest wyposażona w panel operacyjny G3 i komputer. Dobrze zorganizowane miejsce pracy posiada też wygodny system przechowywania dodatkowych modułów, narzędzi i noży. Do obsługi stacji roboczej operator używa prostego i wydajnego programu Zünd Cut Center kompatybilnego z oprogramowaniem RIP takich producentów, jak Caldera, Onyx, EFI, Wasatch, Colorgate i Ergosoft. By pobrać dane dotyczące zadania wystarczy zeskanować nadrukowany kod kreskowy. Następnie program przeprowadza operatora krok po kroku przez proces cięcia, by zagwarantować optymalną wydajność i spójność. Dzięki oprogramowaniu G3 Zünd Cut Center rozkrój cyfrowy jest prostszy niż kiedykolwiek. Wbudowany wskaźnik laserowy znacznie ułatwia ręczną rejestrację. Wystarczy najechać wskaźnikiem na wydrukowane oznaczenia, a ploter automatycznie dostosuje linie cięcia, pozycjonowanie i orientację materiałów.

Dokładniejsza automatyczna rejestracja wymaga użycia kamery ICC. Odczytywanie wielu oznaczeń na raz pozwala na pełną kompensację zniekształceń powstałych podczas wydruku, przesuwania, laminacji lub kurczenia się materiałów. Gdy drukowane materiały trzeba bigować i ciąć po stronie niezadrukowanej, kamera ICC pomaga w ustaleniu ich pozycji i orientacji, automatycznie wykrywając krawędzie obiektu.

Modułowy system narzędzi G3 pozwala na zastosowanie do trzech różnych narzędzi do jednego zadania. Funkcja ta pozwala także na jednoczesne, zsynchronizowane działanie dwóch narzędzi, podwajając przepustowość sprzętu. Narzędzie klinowe typu v-cut pozwala na żłobienie rowków pod trzema różnymi kątami podczas realizacji jednego zadania. Gdy ostrze frezarki lub nóż wymagają wymiany, nowa część zostaje automatycznie sformatowana. Ta prosta metoda gwarantuje dokładność i równą głębokość cięcia.

Ma to szczególne znaczenie w przypadku grawerowania i innych funkcji, które obejmują rylcowanie, np. zginania płyt Dibond i innych płyt kompozytowych. Moduł frezujący oferuje wydajne frezowanie na szerokiej gamie materiałów np. wstępnie zadrukowanych płytach aluminiowych typu Signcolor.

Więcej informacji o modelu G3: www.systemytnace.pl/systemy-i-moduly/zund-g3/

Do Góry
[Wow-Modal-Windows id=1]