Jesteś w
Strona Główna > Technologia HP > HP PageWide XL kontra Oce TDS750 i ColorWave 600 – porównanie drukarek

HP PageWide XL kontra Oce TDS750 i ColorWave 600 – porównanie drukarek

Ręczne wyodrębnianie stron ze zlecenia i tworzenie odrębnych projektów, które później są drukowane na osobnych drukarkach i ręcznie składane przed oddaniem klientowi – to współczesna bolączka sektora reprograficznego, którą wszyscy świetnie znamy. Przyjrzyjmy się dwóm sposobom radzenia sobie z tym wyzwaniem. Pierwszy to system Océ wykorzystujący kilka drukarek obsługujących druk kolorowy i czarno-biały. Drugi to drukarka HP PageWide XL, której cena jest porównywalna do ceny zestawu drukarek wielkoformatowych Océ.

Oto scenariusz: do Twojego sklepu przychodzi klient i zamawia sześć egzemplarzy 120-stronicowego zestawu składającego się z 12 stron kolorowych i 108 stron monochromatycznych.

Jak specjaliści od reprografii robią to dziś?

Powiedzmy, że masz w sklepie zestaw Océ ze średnionakładową drukarką LED i średnionakładową drukarką kolorową. Nie będziesz przecież drukować tych wszystkich czarno-białych stron na kolorowej drukarce atramentowej, więc musisz podzielić zestaw na dwie części. Najpierw otwierasz plik w Océ Repro Desk, następnie musisz przetworzyć cały zestaw, żeby mieć podgląd każdej strony. W przypadku tak skomplikowanych zestawów, jak ten kolorowy plik pdf o wielkości 118 megabajtów, zawierający 120 stron, cały proces trwa dość długo. Następnie musisz przejrzeć wszystko – strona po stronie – i zdecydować, czy dana strona jest wysyłana do drukarki LED, czy do drukarki kolorowej. W końcu możesz zacząć drukować. Kiedy oba urządzenia skończą drukowanie, musisz wziąć wszystkie wydruki z każdej drukarki i złożyć je ręcznie w odpowiedniej kolejności. Jeżeli strony nie są ponumerowane, to lepiej, żebyś miał zapisane, która strona gdzie ma się znaleźć. W sumie zajmuję to około godziny czasu.

Przygotowanie – 23 minuty
Drukowanie – 75 minut
SKŁADANIE RĘCZNE – 24 minuty
W sumie: 2 godziny i 2 minuty

Jak specjaliści od reprografii mogliby to robić?

Twój punkt reprograficzny jest wyposażony w nową drukarkę HP PageWide XL 8000, która ma największą prędkość drukowania na rynku – nawet w porównaniu z drukarkami LED. Dzięki skonsolidowanemu procesowi pracy drukowanie zestawów mieszanych – czarno białych i kolorowych – odbywa się bardzo szybko. Najpierw po prostu otwierasz swój program HP SmartStream. Wybierasz drukarkę HP PageWide XL 8000, tworzysz nowe zadanie, otwierasz plik i SmartStream analizuje te 120 stron automatycznie, gdy te się ładują. Teraz po prostu dostosowujesz ustawienia i wysyłasz całość do drukarki. Wszystkie strony lądują w wysokowydajnym odbiorniku papieru – już w odpowiedniej kolejności, gotowe do oddania klientowi. A cały proces zajmuje nieporównywalnie mniej czasu niż obecnie – w sumie około 30 minut.

Przygotowanie – 2,5 minuty
Drukowanie – 30 minut
W sumie – 32,5 minuty

Drukarki HP PageWide XL (link) w połączeniu z oprogramowaniem HP SmartStream to świetne rozwiązanie dla Twojej firmy, które pozwala wykonać zadanie dużo szybciej, poprawić wydajność procesów pracy i zwiększyć ofertę druków kolorowych.

Do Góry
[Wow-Modal-Windows id=1]