Jesteś w
Strona Główna > Car Wrapping - Auto Folie > Zainspiruj się legendarnym Porsche 356C Cabriolet Janis Joplin

Zainspiruj się legendarnym Porsche 356C Cabriolet Janis Joplin

W pracy car wrappera bardzo ważna jest kreatywność. Z myślą o projektantach aplikacji samochodowych przygotowaliśmy materiał, który być może okaże się dla nich inspirujący. Przedstawione Porsche 356C Cabriolet z 1965 roku należące do Janis Joplin – legendarnej hippisowskiej artystki – zmieniło niedawno właściciela. Na początku swojej kariery obiecała sobie, ze jeśli osiągnie sukces, to kupi sobie Mercedesa. Ostatecznie jej wybór padł na Porsche. Jednak biały kolor szybko zaczął ją nudzić. Dlatego artystka zdecydowała się go ozdobić. Efekt jest na pewno ciekawy a samochód wartościowy. Swoją maksymalną cenę osiągnął dopiero niedawno. Na nowojorskiej aukcji został sprzedany za 1,76 mln dolarów.

Jeszcze kilkanaście lat temu by uzyskać taki efekt należało zatrudnić artystę grafika, który swoimi własnymi rękoma nanosił żmudnie, milimetr po milimetrze, arcydzieło na nadwozie samochodu. Zwykle na takie upiększanie samochodu mogli pozwolić sobie jedynie najbogatsi.

Teraz nadeszła era druku cyfrowego, który pozwala każdemu użytkownikowi ozdobić swój samochód, spersonalizować go wedle uznania. Wszystko to dzięki technologii HP Latex, która pozwala drukować na białych auto-foliach np. firm Arlon lub 3M (więcej informacji tutaj). Dziś orientacyjny koszt oklejenia samochodu waha się – w zależności od wybranej foli i powierzchni – od 3000 do 6000zł. Polecamy obejrzeć fantastyczną historyjkę z życia Janis Joplin.

Zobacz także: Akademia Car Wrappingu z Piotrem Cińskim

Do Góry
[Wow-Modal-Windows id=1]