Jesteś w
Strona Główna > Technologia HP > Wideorecenzja – HP Latex serii 500 [560/570]

Wideorecenzja – HP Latex serii 500 [560/570]

Drukarki HP Latex serii 500 to doskonała alternatywa dla średnich i dużych drukarni, które nie potrzebują jeszcze drukarek o szerokości druku 3,2m. Cechuje je charakterystyczna dla małych drukarek do 1,6m druku kompaktowość i łatwość w obsłudze, a także wydajność i solidna konstrukcja pozwalające na realizowanie dużych zleceń w krótkim czasie. Modele z serii HP Latex 500 mają wszystkie zalety technologii trzeciej generacji HP Latex w stosunku do eco-solwentu: wysoka jakość i prędkość druku, natychmiastowe schnięcie tuszu, odporność na zarysowania, łatwość użytkowania i ekologiczność charakterystyczna dla tuszy na bazie wody. Zastosowano również trzy innowacyjne rozwiązania pozwalające na zwiększenie wydajności i skrócenie czasu obsługi: stół obrotowy, czyli nowy, połączony moduł podawania i odbierania nośników; ulepszony system suszenia z kolektorem skroplin oraz głowica typu optimizer zwiększająca prędkość i jakość druku.

Wydajność zależy nie tylko od szybkości druku, lecz także od czasu obsługi sprzętu. Dlatego zaprojektowano solidny system podawania i odbierania nośników, co znacznie zwiększyło jego wydajność. Problemem drukarek eko-solwentowych jest konieczność wygospodarowania dodatkowej przestrzeni z tyłu urządzenia na podawanie nośników. Nowy system nie wymaga żadnej dodatkowej przestrzeni z boku ani z tyłu drukarki. Seria 500 (obecnie HP Latex 560 oraz 570) posiada bezwałkowy system podawania, a wszystkie zadania operatora są wykonywane z przodu maszyny. Urządzenie posiada system obrotowy konsolidujący rolkę podawania i odbierania nośników w jednej osi, co pozwala na szybsze podawanie nośników oraz ergonomiczny komfort użytkowania sprzętu. Wprowadzono także system automatycznej kalibracji zacisku, który koryguje ewentualne odchylenia, dostosowuje siłę zacisku do rodzaju podawanego nośnika i zwalnia zacisk w razie wystąpienia zatoru. Wszystkie te zalety skutkują skróceniem czasu podawania nośników do poniżej jednej minuty. Nowy system obrotowy pozwala również na dokładniejsze przewijanie nośników, co przekłada się na precyzyjne ustawienie długości wydruku z dokładnością do poniżej +/- 1 mm na metr. Ta funkcja sprawdza się przy druku kafelkowym lub dwustronnej aplikacji.

Jeśli chodzi o prędkość wydruku to zastosowano ulepszony moduł suszenia z nowym systemem kolektorów tuszu i drugą głowicą typu optimizer, która pozwala na zwiększenie prędkości druku. W przypadku produktów do użytku wewnętrznego prędkość wydruku wynosi 23 m2/h, a dla produktów do użytku zewnętrznego 28 m2/h. Zaletą systemu jest także możliwość suszenia tuszy o podwyższonej gęstości, co pozwala na uzyskanie bardziej nasyconych kolorów. Dzięki ulepszonemu systemowi suszenia, wszystkie opary są pochłaniane przez kolektor. Zaletą nowego kolektora tuszu jest nie tylko kontrola skraplania wynikającego z wysokiego tempa druku, lecz także ograniczanie emisji ciepła przez drukarkę. Model 500 posiada jeszcze kilka funkcji, które zwiększają jego wydajność, jakość i wszechstronność. Po pierwsze światło ostrzegawcze dostępne w ramach wyposażenia standardowego modelu 570 (info) oraz jako dodatkowa opcja w modelu 560 (info), dzięki któremu operatorzy mogą nadzorować pracę drukarki na odległość. Po drugie sprzęt z serii HP Latex 500 wytrzymuje ciężar większych rolek o wadze do 55 kg i średnicy 250 mm, co oznacza możliwość podawania większości 100-metrowych rolek samoprzylepnych folii winylowych. Po trzecie wyższa jakość obrazu: dodaliśmy drugą głowicę typu optimizer, co znacznie zmniejsza ryzyko powstania smug w trybach szybkiego drukowania.

Do sprzętu producent dołącza aplikację Quick Solutions pomagającą w rozwiązywaniu problemów związanych z jakością, dostępną z poziomu ekranu głównego na panelu dotykowym. System automatycznej kalibracji zacisku pomaga również w drukowaniu na cienkich tekstyliach, co znacznie ułatwia trudniejszym materiałom przechodzenie przez podajnik nośników. Kolejną świetną innowacją pomagającą w ograniczaniu użycia plastyfikatorów jest wycieraczka rolkowa, której montaż zajmuje tylko kilka sekund. Jej funkcją jest wyrównywanie powierzchni celem wyeliminowania ewentualnych wad jakościowych. Dzięki temu drukarnia może korzystać z tańszych banerów i folii winylowych wrażliwych na działanie plastyfikatorów. Klientów, którzy zużywają więcej tuszu, a chcą zwiększyć samoobsługowość urządzenia, ucieszy wiadomość, że do modelu HP Latex 570 dołączamy trzylitrowe zbiorniki na tusz, dostępne z przodu drukarki, które można wymieniać na bieżąco w czasie pracy sprzętu.

Do Góry
[Wow-Modal-Windows id=1]